Jak vybrat dodávku a nespálit se?

Začali jste se zabývat profesí, jejíž výkon je podmíněn vlastnictvím užitkového vozidla? Pokud nemáte s výběrem dodávky žádné předchozí zkušenosti, nepřestávejte číst. V tomto článku se dozvíte základní rady a doporučení, díky kterým eliminujete případná rizika.

Ačkoliv jde o specifický segment, obecně pro dodávky platí podobná pravidla jako pro osobní vozy. Z logiky věci samozřejmě vyplývá, že si zvýšenou pozornost (či spíše ostražitost) zaslouží zejména ojeté dodávky. To je dáno vyšší provozní zátěží a obvykle i výrazně větším nájezdem. Pokud se nakonec rozhodnete pro vůz z bazaru, zvolte solidního prodejce a vydejte se k němu společně s mechanikem.

Skutečně vlastní dodávku využijete?

Dříve, než se vydáte k prodejci nových užitkových vozů či navštívíte renomovaný autobazar dodávek, si zodpovězte jednoduchou otázku. Skutečně vlastní vůz dostatečně využijete? Jde o to, aby se vám investice do vlastní dodávky vyplatila. Někdy je jednoduše výhodnější občasné zapůjčení nebo operativní leasing sjednaný na kratší dobu. Může se stát, že vozidlo bude zbytečně po většinu roku zahálet, ale vy budete muset tak či tak platit pojištění, řešit servis, přezutí pneu a další záležitosti, které s vlastnictvím užitkového vozidla souvisí.

Vyberte si dodávku, jejíž potenciál využijete

Někteří méně zkušení řidiči mají „velké oči“ a zbytečně investují do vozidla, pro které nemají využití. Může se jednat například o příliš velký nákladový prostor, zbytečně výkonný a neúsporný motor apod.

Nové, nebo starší vozidlo?

Máte-li peněz nazbyt, můžete je investovat do nové dodávky. Budete ji mít v záruce a po několik let nebudete muset řešit opravy. Starší dodávka naopak uleví vašemu rozpočtu – ovšem pouze za předpokladu dobrého technického stavu. Proto byste se do bazaru neměli vydávat bez odborníka, který vybraný vůz „proklepne“ do posledního šroubku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *