Užitečné mobilní aplikace pro řidiče

Každý řidič ví, že když je na cestách, musí se spoléhat především sám na sebe.  Mohou však nastat chvíle, kdy jsme s rozumem v koncích. A právě v takových situacích nám mohou na silnicích pomoci mobilní aplikace pro řidiče.

Mobilních aplikací pro řidiče je velká spousta. Najít je a vyznat se v nich může být vcelku problematické.  Navíc každému z nás může vyhovovat něco jiného. Připravil jsem si proto přehled čtyř užitečných aplikací pro řidiče se kterými bych vás chtěl seznámit.

Waze

Standardní navigace, dopravní zpravodajství a největší komunitní síť pro řidiče v jednom. Tak tohle je mobilní aplikace pro řidiče Waze. Uživatelé Waze do aplikace vkládají dopravní informace, které tento systém zpracuje tak, že vám nabídne trasu, ve které zohlední veškerá vložená data. Díky tomu se dokážete vyhnout problematickým úsekům na cestě. Díky tomu, že Waze využívá okolo půl miliardy lidí, je zaručeno, že informace jsou neustále aktuální.

Going Abroad

Mobilní aplikace pro řidiče Going Abroad je projektem Evropské komise. Jejím cílem, je seznámit uživatele aplikace s pravidly silničního provozu v jednotlivých zemích Evropské unie.  Going ABroad je poměrně přehlednou aplikací, v níž si můžete informace třídit podle tematických okruhů a samozřejmě také podle konkrétního státu.

Součástí aplikace jsou také hry na cestu. K dispozici pro Android, iOS a Windows Mobile zdarma.

mBenzin.cz

Cenné informace na téma aktuální ceny benzínu, nafty a LPG vám přináší aplikace mBenzin.cz. Ceny v aplikaci doplňují samotní řidiči, kteří také mohou komentovat kvalitu konkrétních čerpacích stanic. Pokud chcete vědět, kde se tankuje nejlevněji nebo na kterou pumpu to máte nejblíže, pak je pro vás tato aplikace jako dělaná.

Aplikace je v češtině a je zdarma.

MapFactor Navigator

A na závěr bych vám rád představil i bezplatnou GPS navigaci MapFactor Navigator.  V případě, že nemáte standardní navigaci (čemuž příliš nevěřím) nebo pro nouzové situace, kdy vám vaše navigace odejde, nemáte připojení k internetu, abyste se mohli navigovat pomocí telefonu, tabletu nebo jiného „chytrého“ zařízení,  je dobré mít v záloze nějaký trumf. Tím trumfem může klidně být aplikace MapFactor Navigator.

Jedná se o navigaci, která je v aktuální době nabízena pro zařízení s OS Android a Windows Phone. Mezi její hlavní přednosti patří fakt, že je zdarma  a také, že funguje offline.  Jednoduše si doma stáhnete mapy a pak už k samotnému fungování navigace nepotřebujete připojení k internetu. Navigace vás prostřednictvím satelitů bude bezpečně a také poměrně přesně provázet vašimi cestami.

Další výhodou jsou bezplatné, pravidelně aktualizované, mapy a třeba také možnost zapnutí hlasové navigace.

Pokud vás MapFactor Navigator oslovil, stáhněte si jej zdarma v obchodech Google Play nebo Windows Store.

A jaké aplikace využíváte vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *