Úplatky v dopravě, aneb kickback

Setkali jste se někdy v dopravě s pojmem kickback? Pokud ano, víte o co se jedná, pokud ne, budu se vám snažit onen kickback alespoň trochu přiblížit. Na začátku je potřeba říci, že s kickbackem se můžete setkat v jakékoli sféře života, tedy ne pouze v dopravě. A také prozradím, že kickback není ani náhradní díl, ani nadávka označující dispečera.

Nebudu chodit kolem horké kaše. Kickback je totiž ilegální provize. Takový prachsprostý úplatek, který se tváří, jako že úplatkem není. A vyskytuje se i v dopravě. Jak takový kickback funguje? Velmi jednoduše. Takový dopravce například, začne spolupracovat s nějakou velkou spedicí, která mu je schopna přihrávat poměrně velké množství přeprav. Slušně platí. Takhle to funguje celý rok. Dopravce si mne ruce, jak je vše skvělé a že má dostatek práce. Na konci roku spedice sdělí dopravci, že pokud chce spolupracovat i nadále, musí dopravce zaplatit takzvaný KICKBACK. Ten se vypočítává z obratu, který spedice za předchozí období zákazníkovi zajistila. Výše kickbacku je cca 2 – 3,5 %. Čím více vyděláte, tím více zaplatíte.

Na závěr je potřeba říci, že jsem se s takovým jednáním u našich spedic nesetkal, tedy aspoň zatím. Uvedený příklad se týká zahraniční spedice. Máte podobné zkušenosti i vy? Podělte se s námi o ně v diskusi pod článkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *