Střídavá doprava opět ochromila Paříž

Ovšem možná by bylo vhodnější použít v titulku výraz smog než střídavá doprava. Protože skutečnou příčinou dopravních komplikací, se kterými se nyní můžete v Paříži setkat, je právě on. Zavedení střídavé dopravy je způsobem, jakým chtějí úřady alespoň částečně napravit aktuální kvalitu ovzduší v metropoli Francie.

Paříž se nyní potýká s nejhorší zimní smogovou situací za posledních deset let. Představitelé města proto sáhli k několika opatřením, jako je snížení povolené rychlosti a zákaz vjezdu do města pro vozidla nad 3,5 tuny. Od úterka také ve městě platí střídavá doprava, tedy situace, kdy mohou vyjet auta buď s lichými nebo naopak se sudými čísly.  Naproti tomu městská hromadná doprava je zdarma.

Existují výjimky

Pro nás se jedná o dosti nepředstavitelnou situaci. Obyvatelé Paříže už jsou však na střídavou dopravu zvyklí, naposledy ji zažili loni v březnu. Existuje také několik vyjímek, a to v případě, že ve vozidle cestují alespoň tři lidé. Dále se omezení, vyplývající ze zavedení střídavé dopravy netýká elektromobilů a vozů s hybridním pohonem. Výjimku pak mají samozřejmě také hasiči a záchranáři.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *