Španělsko chystá omezení rychlosti na komunikacích a přísnější pokuty

Vyšší pokuty za telefonování za volantem a snížení rychlosti na několika tisících kilometrech komunikací. Ve Španělsku vstoupí na začátku roku 2019 v platnost nové předpisy.

Změny nařízení o silničním provozu, které předkládá generální ředitelství silniční dopravy (DGT) ve Španělsku, vstoupí v platnost 2. ledna 2019. Španělský silniční inspektorát i nový ministr vnitra chtějí tímto krokem snížit počet dopravních nehod v zemi.

Omezení rychlosti

Na mnoha silnicích se rychlostní limit sníží o 10 km/h. Na silnicích s jednou  vozovkou, kde nejsou opačné pruhy odděleny zábradlím nebo betonovými bloky,  platí rychlostní limit 80 km/h pro nákladní automobily, autobusy a dodávky a 90 km/h pro osobní automobily a motocykly.

Na tzv. „Convencionales“, na kterých jsou pruhy v opačných směrech odděleny zábradlím nebo betonovými bloky, bude rychlostní limit 100 km/h.

Další důležitou změnou je hodnota penalizace. Jako ukazatel si uveďme příklad, kdy řidič za jízdu rychlostí 111 km/h na silnici, kde platí limit 90 km/h, dostane pokutu  300 eur.

Jak zdůrazňují španělské média, na těchto typech silnic se ve Španělsku stává až 75 procent smrtelných nehod. Nová rychlostní omezení se budou dotýkat tras o celkové délce cca 7 000 km.

Pokuta za používání telefonu za volantem

Důležitou změnou je také zpřísnění sankcí za používání mobilního telefonu řidiči. Od 2. ledna 2019 bude tento přestupek potrestán ve Španělsku pokutou 200 eur.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *