Škola smyku vám pomůže zvládat i ty nejméně očekávatelné situace

Umět řídit auto sice není na první pohled nic složitého, ale většina řidičů se stále má co učit. A ruku na srdce, ostřílení závodníci přeci jen nejsme. Když je slunečno a sucho, je riziko havárie někde úplně jinde, než při zhoršené viditelnosti nebo prudkém dešti, ba i sněhové přeháňce.  I poměrně zkušený řidič může zazmatkovat, natož někdo, kdo za volantem sedí teprve pár měsíců. Od toho je tu ale škola smyku, díky níž se naučíte krizové momenty zvládat doslova na jedničku, jako ostřílený profesionál.

Zkušeností není za volantem nikdy dost, chtělo by se říci

Autodrom Most a autodrom Brno už na vás čekají, nenechte si ujít zajímavou možnost, jak se blýsknout před dalšími členy rodiny (jistě, jejich přítomnost na okruhu je vítaná) a naučit se něco navíc, co se může hodit nejen během zimních měsíců. Nejde o nic složitého nebo dokonce nebezpečného, naopak – jde v širším slova smyslu o důležitý kurz bezpečné jízdy. Sestává se z teoretické a praktické části, co všechno vlastně na nás v každé z nich čeká?

Teorie je sice na první pohled nudná, ale tohle prostě nejsou hodiny středoškolské fyziky. Naopak, nabyté znalosti se mohou docela dobře hodit. Dozvíte se totiž nejen, jak se chovat v případě nehody, ale také jak nebezpečnou situaci předvídat – a když už ne se jí plně vyhnout, alespoň výrazně zmírnit její následky. Bezpečná jízda, kontrola vozu, ideální držení volantu, předpisová poloha sedu řidiče. A to jsou jen střípky, v hodince až dvou toho na vás v improvizovaných školních lavicích čeká ještě o něco více. Škola driftu je přeci zábava, že?

V praxi se naučíte zvládat obtížné momenty se skutečnou bravurou

Nebojte se ani praktické části školy smyku, protože právě díky ní se naučíte převést své nové poznatky do reálu. Ožehavá situace, která může nastat i během letního deště nebo zimního mrholení, si prostě nevybírá a mohla by vás nepříjemně překvapit skoro kdykoliv. Naštěstí, škola smyku Brno a škola smyku Most má více než tříhodinovou praktickou část, během níž se naučíte opravdu mnohé. Správné brzdění, zvládání nenadálých překážek, jízda v různorodém terénu a dohled odborných instruktorů, to vše v jednom balíčku – odoláte nebo ne?

Škola smyku je dnes už běžnou klasikou, autoškolou ještě nic neskončilo, podobně jako je potřebné v mnoha oborech i takzvané „celoživotní vzdělávání“, za volantem to určitě platí také. Trošku adrenalinu nikdy neuškodí, berte to jako test svých reálných schopností a ověřte si, zda nemáte přeci jen nějaké rezervy. Jistě, každý je má, ale na cvičišti to bude lepší, než přímo v ostrém provozu, kde můžete být ještě mnohem nervóznější…

Foto: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *