Řidiči dodávek, pozor na pondělí!

Průzkum pojišťovny AXA přinesl velmi zajímavé výsledky. Pro řidiče dodávek je pondělí nejnebezpečnějším dnem v týdnu.

Dle sesbíraných a vyhodnocených údajů dospěla pojišťovna ke zjištění, že u řidičů dodávek a jiných lehkých užitkových vozidel je o 15 procent větší pravděpodobnost, že budou bourat v pondělí, než v pátek.

V porovnání s víkendem pak bylo toto riziko dokonce o 50 procent vyšší. Zde však zcela zásadní roli hraje mnohem menší víkendový provoz.

Když se pojišťovna dotazovala přímo řidičů dodávek, zjistila, že polovina řidičů opravdu považuje právě pondělí za nejnebezpečnější den. Druhým nejnebezpečnějším je podle samotných řidičů pátek. Naproti tomu za nejbezpečnější den je mezi řidiči považován čtvrtek.

Podle představitelů pojišťovny je příčinou těchto výsledků zřejmě fakt, že většina řidičů bývá po víkendu odpočatá a za volantem následně více riskují, jsou agresivnější a mnohdy přeceňují své síly.

Když se podíváme na výsledky průzkumu ještě blíže, zjistíme, že nejčastějšími příčinami pondělních nehod jsou riskantní jízda zatáčkou, prudké brzdění a samozřejmě překračování povolené rychlosti. Co se týká času, v časných ranních hodinách jezdí řidiči mnohem bezpečněji než například během odpolední špičky.

Na základě těchto výsledků je pochopitelné, že je potřeba všechny řidiče upozornit na tato rizika a zdůraznit jim, aby se obzvláště v pondělí chovali za volantem nanejvýš opatrně.

Na závěr jen zmíním, že u běžných motoristů je situace zcela obrácená. Běžní řidiči bourají nejčastěji v pátek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *