Přísnější kontroly na dánských a rakouských hranicích

Dánská vláda se rozhodla prodloužit zpřísněné kontroly na svých hranicích, a to především kvůli uprchlíkům a s nimi spojenými riziky teroristických hrozeb.

Představitelé dánské vlády to oznámili Evropské komisi a dalším státům, které patří do schengenského prostoru. Inger Støjberg, ministr zahraničních věcí a integrace konzervativní strany Venstre, uvedl, že hraniční kontroly jsou důležité pro bezpečnost Dánska. Stále existuje hrozba teroristických útoků a počet uprchlíků neustále roste.

Kontroly rakouských hranic

Rovněž Rakousko oznámilo minulý týden Evropské komisi, že rozšíří kontroly na svých hranicích s Maďarskem a Slovinskem. Tyto kontroly by měly trvat až 6 měsíců.

Kromě Rakouska a Dánska kontrolují alespoň část svých hranic Německo, Francie, Švédsko a Norsko. Všechny tyto země kontroly ospravedlňují problémy, které vyplývají z krize uprchlíků. Přestože Evropská komise opakovaně požadovala ukončení kontrol, členské státy Unie, díky aktuální situaci v Evropě,  stále vidí nutnost těchto zpřísněných hraničních kontrol.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *