Přísnější kontroly na dánských a rakouských hranicích

Dánská vláda se rozhodla prodloužit zpřísněné kontroly na svých hranicích, a to především kvůli uprchlíkům a s nimi spojenými riziky teroristických hrozeb.

Představitelé dánské vlády to oznámili Evropské komisi a dalším státům, které patří do schengenského prostoru. Inger Støjberg, ministr zahraničních věcí a integrace konzervativní strany Venstre, uvedl, že hraniční kontroly jsou důležité pro bezpečnost Dánska. Stále existuje hrozba teroristických útoků a počet uprchlíků neustále roste.

Kontroly rakouských hranic

Rovněž Rakousko oznámilo minulý týden Evropské komisi, že rozšíří kontroly na svých hranicích s Maďarskem a Slovinskem. Tyto kontroly by měly trvat až 6 měsíců.

Kromě Rakouska a Dánska kontrolují alespoň část svých hranic Německo, Francie, Švédsko a Norsko. Všechny tyto země kontroly ospravedlňují problémy, které vyplývají z krize uprchlíků. Přestože Evropská komise opakovaně požadovala ukončení kontrol, členské státy Unie, díky aktuální situaci v Evropě,  stále vidí nutnost těchto zpřísněných hraničních kontrol.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *