Pokuty v Rumunsku: Řidič již neplatí policii

Možná, že někteří z vás tuto změnu ještě nezaregistrovali, ale od konce letních prázdnin vstoupilo v Rumunsku v platnost nové nařízení. Řidiči, kteří se dopustili nějakého prohřešku proti pravidlům silničního provozu a dostali pokutu, nebudou již tuto pokutu platit na místě přímo policii. Vláda tak chce eliminovat tok finanční hotovosti mezi občany a policisty.

Místo platby policii, budou hříšníci nuceni zaplatit pokutu prostřednictvím bankovního převodu , pošty nebo u kteréhokoli rumunského daňového úřadu .

Další změnou, která taktéž vstoupila v platnost na konci prázdnin a má návaznost na placení pokut je změna data platby poloviny minimálního trestu za dopravní přestupky. Dosud měl řidič 48 hodin na to, aby zaplatil polovinu své pokuty. Nyní je lhůta prodloužena na 15 kalendářních dnů od vystavení pokuty. 15 dní má řidič zároveň také na to, aby se proti pokutě odvolal, pokud si myslí, že mu byla udělena neoprávněně.

Jak to vypadá v praxi?

Například pokud je pokuta 200 RON (cca 43 EUR) a minimální částka požadovaná zákonem je 100 RON (cca 21,5 EUR), pak řidič zaplatí polovinu minimální částky 50 RON (cca. 11 eur) do 15 dnů. Zbytek musí být zaplacen do 30 dnů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *