Po Francii zpřísní také kontroly dodávek v Německu

Po Francii, která zpřísnila kontroly dodávek před prázdninami, se k tomuto kroku přidávají i Němci. Zatímco Francouzi se při kontrolách zaměřují hlavně na dodržování pracovní doby, Němci budou bojovat především s přetíženými dodávkami a jejich kontroly se budou týkat také správného zabezpečení nákladu. A hrozící sankce za přestupky budou výrazně vyšší, než tomu bylo dosud.

Německo se dosud zaměřovalo především na kontroly těžších nákladních vozidel nad 3,5 tuny. Ovšem vzhledem k výrazně narůstajícímu počtu přestupků u dodávkových vozidel, týkajících se hlavně přetěžování a dále nesprávného zabezpečení nákladu a také nedostatků v dokumentaci o nákladu, se německá policie podívá na zoubek především právě řidičům a majitelům dodávek.

Vyšší pokuty

Až donedávna byly pokuty za výše zmíněné prohřešky poměrně nízké. Nyní bude dopravci hrozit takzvaný forfeit amount, pokuta, jejíž výše bude vypočtena na základě počtu najetých kilometrů, hmotnosti nákladu a bude také přihlédnuto ke koeficientu zveřejněném v německé brožuře KGS (Kostensätze Gütertransport Straße). Sankce v takovém případě mohou dosáhnout výše až několika tisíc eur.

Jedná se tedy o mnohem vyšší pokuty, než jsou uvedeny ve veřejně dostupném seznamu pokut( https://www.bussgeld-info.de/bussgeldkatalog-lkw-ueberladung ), který platil dosud.

V praxi se také řidiči, respektive dopravci mohou setkat čím dál častěji s tím, že policie bude kontrolovat také obsah CMR a dodacích listů, které jim budou během kontroly předloženy nebo které naleznou ve vozidle. Může se také stát, že dopravce bude muset poslat e-mail s konkrétní objednávkou a CMR, jinak může být vozidlo zadrženo. Vrácení vozidla pak proběhne po dodání potřebných dokumentů a případném zaplacení pokuty a přeložení nákladu (pokud je vozidlo přetížené).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *