Německé firmy lákají řidiče z východní Evropy na ubytování

Německý dopravce, firma Brucker, připravila v Aalenu 14 bytů, ve kterých chce ubytovat své řidiče z Rumunska, Bulharska, Maďarska a Chorvatska. Společnost tímto krokem chce docílit toho, aby její zaměstnanci zůstali u firmy delší dobu.

Nedostatek řidičů může způsobit zpomalení německé ekonomiky

V Německu je nedostatek řidičů a tento trend má vzrůstající tendenci. Řada průmyslových odvětví si stěžuje na problémy s logistikou. Německá média varují, že tato krize může vést ke zpomalení domácí ekonomiky. K alarmujícímu stavu je však německá vláda netečná a stále nic nedělá pro zlepšení situace v dopravě.

Tento laxní přístup německých zákonodárců vede k tomu, že situaci musí řešit dopravní společnosti na vlastní pěst. Běžné věci, jako je výše platu, případně nejrůznější benefity již nestačí. Němci tak hledají nové způsoby, jak přilákat a hlavně udržet řidiče ve své firmě co nejdéle.

Apartmány pro řidiče ze zahraničí

Jedním z nich je i majitel dopravní firmy Stefan Brucker, který svým zaměstnancům z Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Maďarska předal klíče ke 14 bytům ve městě Aalen. Byty jsou vzdáleny jen 5 minut chůze od sídla společnosti.

Byty firma vybavila novým nábytkem a vybavením. Budovy, ve kterých se byty nachází, jsou obklopeny zelení. Na zahradě patřící k apartmánům je místo ke grilování, zahradní nábytek a dětské hřiště s trampolínou. Řidiči mají také možnost za mírný poplatek využít takové služby, jako je prádelna nebo úklid.

Jak říká Stefan Brucker: “ Ceny za pronájem bytů jsou v Aalenu velmi vysoké, proto nabízíme našim řidičům ubytování. Věříme, že takové řešení nám pomůže udržet si řidiče.

Foto: Fa Brucker


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *