Mercedes přichází s elektrickým Sprinterem

Vito bylo první dodávkou, kterou Mercedes představil, jako elektrododávku. Teď k ní přibude větší bratříček. Od roku 2019 se bude na trhu prodávat Mercedes eSprinter. 

Již příští rok si budou moci zákazníci pořídit elektrickou dodávku Mercedes eSprinter. Na výběr budou mít dvě varianty baterií. Na slabší baterii (41 kWh) bude mít eSprinter dojezd 115 km a na baterii silnější (55 kWh) 150 km. Elektrická dodávka se slabší baterií uveze 1040 kg nákladu, druhá varianta, tedy se silnější baterií, 900 kg.

Elektrododávky budou vybaveny palubní nabíječkou, která bude poskytovat výkon 7,2 kW a k plnému nabití bude potřeba 6 – 8 hodin. Co se týká dalších technických údajů, které jsou zatím k dispozici, tak můžeme prozradit, že vozidlo bude pohánět 84 kW elektromotor s točivým momentem 300Nm. Pokud vás zajímá maximální rychlost, tak vězte, že si zájemce bude moci vybrat mezi elektrododávkami s max. rychlostí 80km/hod a 120 km/hod. Vozidlo s menší max. rychlostí bude mít delší dojezd. Délka vozidla bude 5932 mm, rozvor kol 3924 mm. Max. přípustná hmotnost vozidla bude 3500 kg. Pokud vás zajímá cena, musíme vás zklamat. Zatím nebyla oznámena.

Foto: Mercedes – Benz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *