Kontroly dodávek ve Francii

Ve Francii se nově zaměří na kontrolu pracovní doby u řidičů vozidel do 3,5t. Alespoň to oznámila francouzská inspekce práce. Je nasnadě se domnívat, že toto opatření bude primárně zaměřeno na dodávky zahraničních provozovatelů, především z východu EU.

Novinkou u řidičů do 3,5t tedy bude povinnost zaznamenávat si pracovní dobu a dobu odpočinku během celého průjezdu francouzským územím. Podle sdělení francouzských úřadů již byly tyto kontroly zahájeny. Dosud byly takové kontroly, zaměřené na kontrolu pracovní doby u řidičů do 3,5t spíše výjimkou, nicméně od nynějška se stanou rutinní součástí běžných kontrol.

Jaké dokumenty je potřeba u sebe mít

Každý řidič nákladního vozidla do 3,5t je povinen si zaznamenávat pracovní dobu a dobu odpočinku ve Francii. Takovýto záznam bude možno provádět prostřednictvím kontrolního dokladu, který byl vytvořený speciálně pro tento účel a nazývá se Livret individuel de controle (LIC).

Co tento dokument musí obsahovat

Záznam o pracovní době řidiče a jeho odpočinku by měl obsahovat informace o časovém harmonogramu přeprav, pracovní době a trvání přestávek. Musí být podepsán vedením firmy. Kromě toho je potřeba, aby tento dokument obsahoval denní a měsíční souhrnné záznamy. Povinností zaměstnavatele je vést tyto záznamy po dobu minimálně 5 let. Zahraniční řidiči by u sebe měli také mít dokument o vyslání, ovšem jen v případě, že není území Francie použito pouze pro tranzit.

Sankce

Pokud bude při kontrole francouzských úřadů zjištěno, že řidič má neúplně vyplněné údaje, případně je nemá doplněny vůbec, může být uložena pokuta ve výši 135 – 750 EUR.

Kdo je oprávněn provádět kontrolu

Kontrolu záznamu o pracovní době a odpočinku řidiče je oprávněna provádět policie, celní správa  a také inspektorát práce.

Foto: Paris (pixabay.com)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *