Kdy se vyplatí si dodávku jenom půjčit?

Dodávky jsou běžnou součástí našich silnic. Využívají je nejenom pošty a kurýrní služby, ale v hojné míře i živnostníci a řemeslníci, či řada firem. Většina samozřejmě má svůj vlastní vozový park. Jsou ale i případy, kdy se může vyplatit si dodávku půjčit. O jaké jde situace?

Stěhování soukromých osob

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Kdo to někdy zažil, ten to potvrdí. Než shánět osobní nebo větší auta po známých, je lepší využít půjčení dodávky. Jak proto, že nabídne o dost více prostoru, tak proto, že celá akce bude pohodlnější a rychlejší. Jak vybrat tu pravou? Podívejme se, co doporučuje server www.motocars.cz, který se na řadu praktických tipů spojených s motorismem specializuje. Jedná se o výběr podle:

  • Velikosti dodávky
  • Ceny za pronájem
  • Technického stavu dodávky

Roli samozřejmě hraje i to, odkud a kam se stěhujete a s tím související místo konkrétního přistavení vozu.

Nárazový převoz něčeho většího

Hlavně u živnostníků by bylo celkem zbytečné si kupovat velké auto jenom proto, že potřebují krátkodobě převézt něco většího – ať už jde o stavební stroj, nebo materiál. Půjčení může vyjít podstatně levněji a jednodušeji, než cesta, kdy jsou užitkové automobily kupovány. Zvláště v souvislosti s tím, kdy mluvíme o takových oborech činnosti, kdy by se velké auto zkrátka a jednoduše nijak efektivně nevyužilo.

Vykrytí období s více zakázkami

Najmou se lidé, kteří se na místo práce musí nějak dostat. Kupovat jim nové auto kvůli pár týdnům nebo měsícům v roce je celkem zbytečné. I zde se proto o mnoho více vyplatí si dodávku na dané období půjčit. Navíc se nic neriskuje, jelikož půjčovny mají sjednané i havarijní pojištění a případná nehoda nebude řešena z kapes zaměstnanců a zaměstnavatelů, ale bude řešena ze strany samotné pojišťovny. I toto je třeba označit jako plus.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *