ID Buzz Cargo – autonomní dodávka od Volkswagenu

S elektrickými koncepty různých značek a typů vozidel se v poslední době doslova roztrhl pytel. Pozadu nezůstává ani automobilka Volkswagen, která světu představila koncept svého užitkového elektrického vozu, kterým je autonomní dodávka ID Buzz Cargo van.

Tento koncept vznikl přepracováním automobilu ID Buzz, který automobilka představila již v roce 2017 na autosalonu v Detroitu. Vozidlo se v sobě snaží skloubit minulost, která je charakterizována poněkud paradoxně designem vozu, nápadně se podobajícímu vozům značky Volkswagen ze šedesátých let.  Současnost a budoucnost je prakticky vše ostatní. 150 kW elektrickým motorem počínaje, přes autonomní řídící systémy čtvrtého stupně, až po solární dobíjecí panely, které jsou umístěny na střeše.

Autonomní dodávka Volkswagen

Pokud se na toto vozítko podíváme blíže a seznámíme se s údaji výrobce, zjistíme, že ID Buzz Cargo van bude mít poháněnu zadní nápravu. Jeho maximální rychlost bude až 160 km/hod. Ve standardní výbavě bude vůz vybaven baterií s kapacitou 11 kWh. Tuto hodnotu však bude možné navýšit až na 111 kWh. Výrobce udává dojezd mezi 330 a 550 km. Solární panely navíc přidají každý den až 15 kilometr. K dispozici bude rychlé nabíjení, které umožní nabít baterii vozidla z nuly na osmdesát procent za půl hodinky.

Volkswagen ID Buzz van

Jelikož se jedná o užitkový vůz, nákladní prostor zabírá takřka celou plochu vozidla, vyjma přední řady sedadel. Ta je tvořena celkem třemi sedadly, přičemž prostřední se dá sklopit. Díky tomu získá uživatel vozidla pracovní prostor s integrovaným počítačem, který umožní práci během chvil, kdy bude vůz řízen prostřednictvím autonomního systému.

Podle výrobce by se měl vůz objevit na evropském trhu v roce 2021.

Foto: Volkswagen


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *