Dálniční známky pro rok 2018 nezdraží

Ministr dopravy Dan Ťok představil podobu dálničních známek pro rok 2018. Tak jako každý rok mají jinou barvu a kromě toho obsahují nové bezpečnostní prvky, aby se zamezilo jejich padělání. Tou nejdůležitější informací ovšem je, že zůstávají na stejné cenové úrovni jako v letošním roce.

Roční dálniční kupon bude mít žlutou až zlatavou barvu, měsíční známka bude červená a desetidenní modrá. Jejich cena je tedy stejná jako v letošním roce:

Roční dálniční kupon pro rok 2018: 1500,- Kč

Měsíční dálniční kupon pro rok 2018: 440,- Kč

Desetidenní dálniční kupon pro rok 2018: 310,- Kč

Ministr Ťok dále veřejnost informoval, že na pěti úsecích našich dálnic řidiči nebudou v příštím roce potřebovat dálniční známky. (Psali jsme o tom zde.)

V této souvislosti ministr Ťok zdůraznil, že osvobození konkrétních úseků od poplatků se v minulosti nijak neprojevilo v prodeji dálničních kuponů a že ani teď nepočítá, že by se situace zavedením několika bezplatných úseků změnila. Roční prodeje dálničních kuponů a následné výnosy z nich neustále rostou. Loni se vybralo 3,6 miliardy korun, což bylo o 170 milionů korun více než v roce 2015 a o 300 milionů více než v roce 2014.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *