Dálniční známky pro rok 2018 nezdraží

Ministr dopravy Dan Ťok představil podobu dálničních známek pro rok 2018. Tak jako každý rok mají jinou barvu a kromě toho obsahují nové bezpečnostní prvky, aby se zamezilo jejich padělání. Tou nejdůležitější informací ovšem je, že zůstávají na stejné cenové úrovni jako v letošním roce.

Roční dálniční kupon bude mít žlutou až zlatavou barvu, měsíční známka bude červená a desetidenní modrá. Jejich cena je tedy stejná jako v letošním roce:

Roční dálniční kupon pro rok 2018: 1500,- Kč

Měsíční dálniční kupon pro rok 2018: 440,- Kč

Desetidenní dálniční kupon pro rok 2018: 310,- Kč

Ministr Ťok dále veřejnost informoval, že na pěti úsecích našich dálnic řidiči nebudou v příštím roce potřebovat dálniční známky. (Psali jsme o tom zde.)

V této souvislosti ministr Ťok zdůraznil, že osvobození konkrétních úseků od poplatků se v minulosti nijak neprojevilo v prodeji dálničních kuponů a že ani teď nepočítá, že by se situace zavedením několika bezplatných úseků změnila. Roční prodeje dálničních kuponů a následné výnosy z nich neustále rostou. Loni se vybralo 3,6 miliardy korun, což bylo o 170 milionů korun více než v roce 2015 a o 300 milionů více než v roce 2014.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *