Co přesně potřebujete při kontrolách dodávek ve Francii

Ve Francii stále probíhají (a jen tak probíhat zřejmě nepřestanou) kontroly dodávkových vozidel, ze strany francouzského inspektorátu práce. Předmětem těchto inspekcí je kontrola dodržování nařízení o pracovní době a její řádná evidence.

Podle nových směrnic je po řidičích nákladních vozidel do 3,5 tuny (na zahraničních značkách) požadováno, aby od okamžiku, kdy se dostanou na francouzské území, registrovali svou pracovní dobu a také odpočinek. A to samozřejmě až do doby, kdy Francii opustí. Záznamy o pracovní době a době odpočinku řidiče by měly být zaznamenány v dokumentu, vytvořenému pro tento účel. Jedná se o takzvanou Individuální kontrolní knihu (Livret individual de contrôle), případně jiný dokument, který však musí obsahovat veškerá potřebná data.

Je potřeba si uvědomit, že jste-li na území Francie, musíte systematicky kontrolní knihu vyplňovat a mít ji neustále ve vozidle. Na požádání francouzských kontrolních úřadů ji musíte bez prodlení předložit.

Sankce

V případě chybějící kontrolní knihy nebo jiného dokladu, potvrzujícího pracovní dobu řidiče, bude řidiči ve Francii uložena pokuta ve výši 135 EUR. Tato částka však může být snížena na 90 EUR, případně se může vyšplhat až na 750 EUR.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *