Co může za zdražování povinného ručení a jak mu alespoň částečně předcházet?

Poslední měsíce s sebou přinesly nemilé změny v oblasti zákonného pojištění vozidel, neboť ceny povinného ručení v tomto období vzrostly, v některých případech až o desítky procent. Zapříčiněno je to zejména skutečností, že opravy vozidel významně podražily a pojišťovny tak musí vynakládat větší množství finančních prostředků na likvidaci škod po pojistných událostech. 

Alespoň částečné řešení, jak se vyvarovat tomuto zdražování, pak představuje pojištění auta online, neboť v takovémto případě můžete provést porovnání povinného ručení na některém z webů nabízejícím možnost interaktivního srovnání nabídek pojišťoven či kalkulačku určenou pro jeho výpočet (tipli.czepojisteni.cz atd.) a následně si na základě zjištěných výsledků vybrat to pro vás nejpřijatelnější povinné ručení, které může být mnohdy až o desítky procent výhodnější, než je to vaše stávající.

Sjednejte si povinné ručení na internetu a ušetřete tak až desítky procent

Současný trend zdražování povinného ručení se negativně dotkl primárně spedičních společností, řidičů s velkým počtem ročně ujetých kilometrů či naopak i nevyježděných řidičů, kteří tak ze své peněženky musí vytáhnout o poznání vyšší sumy, než tomu bylo doposud.

Zatímco největší skupina řidičů, jež vlastní řidičské oprávnění již nějaký ten pátek a nemá nikterak z průměru vybočující nájezd kilometrů za rok, pocítila tento nárůst jen v řádu jednotek procent. Nicméně i v tomto případě jednoznačně stojí za uvážení, zdali i tyto finanční prostředky nezkusit ušetřit pomocí sjednání povinného ručení online.

Minimálně rozhodně doporučujeme to, abyste si vyzkoušeli možnost porovnání povinného ručení na některém z výše jmenovaných webů, neboť jen prostým zadáním potřebných údajů do kalkulačky povinného ručení zjistíte, kolik byste mohli ušetřit. Pak už je jen na vás, zdali vám tyto ušetřené peníze stojí za změnu pojistné smlouvy nebo pojišťovny či nikoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *