Amazon koupil 20 tisíc Sprinterů

Společnost Amazon známe asi všichni. Dnes už to dávno není jen obchod s knihami a čtečkami, jako tomu bylo na začátku její existence. Dnes se na Amazonu nabízí široké portfolio zboží a společnost navíc vyvíjí i vlastní hardware s umělou inteligencí. Určitě mnozí z nás zaregistrovali také snahy Amazonu o doručování zboží pomocí dronů v blízké budoucnosti. Nyní společnost zřejmě trochu přehodnotila situaci v oblasti dodávky zásilek a rozhodla se jít klasickou cestou. Koupila 20 tisíc dodávek Mercedes-Benz Sprinter.

Vozu bude Amazon využívat ve svém programu Amazon Delivery Service Partner. Je důležité poznamenat, že se Amazon o tyto vozy nebude starat. Jednoduše je pronajme vybraným dopravním společnostem, případně jiným podnikatelům, údajně za velmi výhodných podmínek. Pro příklad Amazon uvádí, že pokud bude takový partner mít pronajatu flotilu cca 40 dodávek, přijde si na roční zisk zhruba 300 tisíc USD. Což nezní vůbec špatně.

Všech 20 tisíc objednaných vozidel bude vybaveno spalovacím motorem. Ovšem Amazon už nyní vážně pokukuje po elektrické verzi Sprinteru, který se má na trhu objevit příští rok.

Výše uvedeným krokem se Amazon může stát velice silnou konkurencí stávajících lídrů na poli rozvážkových služeb v USA. Stane se tak velkým konkurentem společností jako FedEx nebo UPS.

Pro úplnost dodáváme, že nové vozy Mercedes-Benz Sprinter pro Amazon budou pocházet z nové továrny Mercedesu v North Charlestonu v Jižní Kalifornii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *