A pak, že se u nás krade

Že se u nás krade? Jistě. krade, ale věřte, že jinde tomu není jinak. Stačí, když se koukneme k sousedům do Německa. A na paškál si vezmeme, jak jinak, dopravu.

Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) a některé hospodářské svazy si daly tu práci a shromáždili data týkající se krádeží v dopravě. Výsledky jsou poměrně šokující. Když se podíváme na to, kolik nákladních automobilů je ročně v Německu vykradeno, dojdeme k číslu 26 000! Jednoduchou matematikou tak zjistíme, že každých 20 minut je v Německu vykraden kamion nebo dodávka.

V řeči peněz to dělá 1,3 mld. eur, a to pouze v ukradeném zboží. Dalších 900 mil. eur je škoda, která vyplývá ze smluvních pokut za zpoždění dodávky zboží, nákladů na nutné opravy, ze ztrát vzniklých ze snížení tržeb a z výpadků produkce u konkrétních odběratelů.

Z toho vyplývá, že škody jsou to opravdu obrovské. Na základě těchto zjištění příslušné hospodářské svazy vyvinuly aktivity, směřující ke vzniku Pracovního společenství pro prevenci krádeží v přepravě zboží a logistice. Cílem tohoto orgánu je zvýšení bezpečnosti přeprav, a to obzvláště zajištěním vyšších bezpečnostních standardů a dále investic do zaměřovací techniky, signalizačního zařízení, blokování odjezdu a také budováním zajištěných parkovišť.

Společenství také důrazně apeluje na příslušné úřady, aby věnovaly více úsilí při ochraně majetku, především tedy důsledným potíráním a odhalováním této kriminality. Policie by dále měla být častěji přítomna na dálničních odpočívadlech a parkovištích.

A když už o tom Německu píšeme, jaké máte zkušenosti vy? Okradl vás tam někdy někdo?

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pro sdílení stačí kliknout...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Jeden komentář

  • Toník

    V Německu jsem to „štěstí“ zatím neměl. Zato ve Francii mě vykradli už dvakrát. Jednou dokonce, když jsem spal ve spačce. Maras.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *